Фейкове самоврядування
Місцеве самоврядування — право та змога територіальних громад безпосередньо і через представницькі органи здійснювати регулювання та управління суспільних справ як в громадах так і в державі. Насправді громади та їх ОМС суттєво обмежені у своїх правах, а самоврядування можна розглядати як фейк, бо повноваження громад це тільки ті можливості, які їм делегує центральна влада.
В першу чергу це КОМПЕТЕНЦІЯ за рамки якої неможна виходити. Заборонено обговорювати на офіційних сайтах ОМС виборчі процеси, засоби боротьби з владною корупцією, податкову політику держави, тощо. Наприклад це ПДФО, який значною частиною наповнює бюджети громад. Податок з військових, рішенням центральної влади, перераховується у державний бюджет. (Ми даємо, ми і забираємо.) Родичі військовослужбовців, що залишились у громадах, нічого з того не отримують, хоча їх рідні на війні втрачають свої життя та здоров’я. Виборці у громадах відсторонені від боротьби з корупціонерами високопосадовцями, не мають права відкликати свої голоси у обранців. Влада повністю перекладає ці функції на призначені нею органи.
А судді хто? Чи є у нас шлях вилізти з цієї халепи? Українська нація здивувала весь світ своєю боротьбою за самостійність проти північного сусіда-агресора. Більш того, нам є ще чим здивувати світ: створити в Україні оновлену ВІДПОВІДАЛЬНУ ДЕМОКРАТІЮ згідно «Програми побудови суспільства Відповідальної Демократії». Краще за все цей процес можна побачити через створення ДІЙСНОГО самоврядування у громадах.
В умовах відкритого голосування відомо чиїми голосами членів громади обрані представники до влади різних рівнів. В руках керівництва громади то є дієвий інструмент для успішного вирішення майже всіх питань, бо вони ближче до народу.